autor » Margaret Yorke
foto autora

Margaret Yorke

je pseudonym, pravé jméno je Margaret Beda Larminie - Nicholson

Život: * 30.01.1924 † 17.11.2012

Národnost: anglická

odkazy: 2x [info]

Margaret Beda Larminie – Nicholson se narodila v hrabství Surrey, do roku 1937 žila v Dublinu a poté se vrátila zpět do Anglie. Během války pracovala u Woman's Royal Naval Service jako šofér. Jejím příštím zaměstnáním byla práce knihovnice oxfordských univerzit. Ve Christ Church dokonce jako první žena. V letech 1979–1980 byla předsedkyní asociace autorů detektivek.

První novelu publikovala v roce 1957. Po jedenácti problematických novelách se začala věnovat detektivkám. Knihy Margaret Yorkeové jsou vydávány minimálně v 16 zemích.

Ve své první detektivce s názvem Smrt ráno (Dead in the Morning) představila postavu Dr. Patricka Granta, oxfordského univerzitního profesora anglické literatury, specialistu na Shakespeara, s velkým talentem na vyšetřování. Detektiv Patrick Grant se pak stal úspěšným vyšetřovatelem deseti dalších knižních pokračování.

V roce 1974 vydala knihu Major, který neměl rád medaile a charakterizovala jím svou další tvůrčí kariéru se zaměřením na psychologickou detektivku. Knihy Margaret Yorkeové jsou charakteristické velkou propracovaností postav a zaměřením na jejich cítění a uvažování. Často je pachatel znám a vy v průběhu knihy pátráte po tom, co ho k hrůznému činu přinutilo.

Margaret Yorkeová žije s rodinou na venkově v hrabství Buckinghamshire.

In: http://detektivky.bestfoto.info