autor » George P. Pelecanos
Oblíbenost autora: v Top10 u 1 registrovaných
foto autora

George P. Pelecanos

pohlaví: muž

Život: * 18.02.1957

Národnost: USA

odkazy: 1x [web], 6x [info]

George P. Pelecanos se narodil ve Washingtonu, D.C.

Detektivkářská cena Edgar se uděluje také za nejlepší televizní seriál, a roku 2007 ji obdržel coby scénárista i George P. Pelecanos.

Tento autor americko-řeckého původu pracoval jako kuchař, umývač nádobí, barman a prodavač bot, než v roce 1992 napsal svou první knihu. Dnes má na kontě 14 drsných kriminálních románů, zasazených do Washingtonu D.C. nebo jeho okolí. Někdy se o nich mluví jako o „urbanistických thrillerech,“ jejichž příběhy pronikají pod slupku líbivé fazóny města pro turisty a odhalují temné stránky lidských povah nebo systému, který nás má chránit…

Jejich hrdiny jsou soukromí detektivové Derek Strange a Terry Quinn, Američan s řeckými kořeny Nick Stefanos nebo také některé vedlejší postavy z obou sérií.

Dále píše povídky a eseje pro New York Times, Washington Post a další významné noviny a časopisy. Produkoval také několik filmů, psal pro HBO scénář k seriálu z policejního prostředí The Wire, za který byl nominován na cenu Emmy a letos mu již 4. série vynesla i Edgara. Nyní píše scénář k chystanému seriálu z 2.světové války. Žije se svou ženou a třemi dětmi v Silver Spring, v Marylandu.

In: http://detektivky.bestfoto.info/