autor » James Patterson
Oblíbenost autora: v Top10 u 1 registrovaných
foto autora
10 nejlépe hodnocených

James Patterson

pohlaví: muž

Život: * 22.03.1947

Národnost: USA

odkazy: 2x [web], 16x [info], 3x [rozhovor], 1x [životopis]

Přispívat do diskuze mohou jen registrovaní uživatelé


1

 [1] tomts (editor) 20.08.2012 15:02  

http://www.novinky.cz/kultura/275876-komercne-nejuspesnejsi-autor-sveta-patterson-sve-thrillery-ani-sam-nepise.html Komerčně nejúspěšnější autor světa Patterson své thrillery ani sám nepíše

Američan James Patterson byl loni s utrženými 84 milióny dolarů (1,7 miliardy korun) opět nejlépe placeným spisovatelem na světě. Uvedl to americký časopis Forbes. Autor si své povrchní akční thrillery ani sám nepíše, pro zvýšení zisku a ušetření času používá nájemné autory a v rozhovorech se chlubí, že dokáže chrlit nejvíce knih za rok. Pětašedesátiletý Patterson je autorem mnoha napínavých románů. Na svém kontě má i dvě nejprodávanější detektivní série uplynulých let: řadu románů o Alexi Crossovi, mezi které patří bestsellery Čtyři slepé myšky (2002) či Sběratel polibků (1994), a sérii o Ženském vyšetřovacím klubu, kterou zastupují například tituly První musí zemřít (2001) nebo Druhá šance (2002).

Na druhém místě skončil s 39 milióny dolarů další slavný Američan, Stephen King. Řada jeho knih a povídek byla zfilmována. Mezi jeho slavná díla patří knihy Carrie, To, Mrtvá zóna a série Temná věž, ve filmovém zpracování prosluly především na jeho dílech postavené snímky Vykoupení z věznice Shawshank a Zelená míle.

Třetí příčku v žebříčku drží americká autorka detektivek Janet Evanovichová s 33 milióny dolarů. Svou kariéru začala psaním krátkých romantických povídek, ale proslavila se řadou knih o Stephanii Plumové, nákupčí spodního prádla z Trentonu, New Jersey, která se stává lovkyní lidí, poté co přišla o zaměstnání.

Na seznamu 15 komerčně nejúspěšnějších spisovatelů světa jsou jen dva Evropané, a to Britové J. K. Rowlingová, kterou proslavily romány o Harrym Potterovi, na 11. místě a Ken Follett, úspěšný svými historickými romány, na předposlední 14. příčce. Všichni ostatní jsou Američané, například John Grisham, Jeff Kinney, Bill O'Reilly, Nora Robertsová, Danielle Steelová, Suzanne Collinsová či Dean Koontz.

1
Po diskuzní stránkách se můžete pohybovat také pomocí šipek na vaší klávesnici:
stránka starších příspevků = šipka vpravo
stránka novějších příspěvků = šipka vlevo