autor » Noël Balen
foto autora
10 nejlépe hodnocených

Noël Balen

pohlaví: muž

Život: * 00.00.1959

Národnost: francouzská

odkazy: 1x [info]

Po studiích literatury a španělštiny pracoval střídavě v hudebním a literárním okruhu – figuroval na různých postech v nahrávacích studiích, psal kritiky pro hudební magazíny, psal romány, životopisy, eseje… V roce 2000 opustil Paříž a přestěhoval se do Bordeaux.

Společně s Jean-Pierre Alauxem píší detektivní romány. Jejich přátelství se datuje od roku 1996, kdy se setkali na jakési koktejlové party. Při jednom dalším setkání nad lahví dobrého vína vznikla myšlenka o spolupráci na příbězích z prostředí oblíbených vinic v okolí Bordeaux. K tomu přidali ještě detektivní zápletku a jasně charakterizované hlavní postavy – noblesního, precizního a uznávaného odborníka na víno, Benjamina Cookera, a jeho mladého asistenta Virgila Lanssiena, ještě plně nepřesvědčeného o krásách svého povolání, a měli hlavní osu. Původní návrh byl televizní seriál, ale s literaturou mají oba více zkušeností, a tak vznikla ve Francii oblíbená knižní série Krev na vinici.

Ta v současné době čítá 13 dílů, a kromě České republiky byla přeložena také v Anglii, Řecku, Brazílii, Španělsku a Japonsku.

In: http://detektivky.bestfoto.info/