autor » T. J. MacGregor
foto autora
10 nejlépe hodnocených

T. J. MacGregor

pohlaví: žena

Život: * 07.06.1947

Národnost: anglická

odkazy: 1x [web], 15x [info], 2x [rozhovor]

Patricia Marie Janeshutz – MacGregor se narodila jako Patricia Janeshutz a pod tímto dívčím jménem napsala první dva romány. Pseudonym, který dnes používá, vznikl na žádost jejího tehdejšího editora, kterému jméno „Janeshutz" připadalo jako příliš velký jazykolam. Naštěstí se autorka mezitím vdala a začala používat manželovo příjmení MacGregor; jako první iniciálu použila počáteční písmeno Trish, zkratky používané pro nositelku jména Patricia, a z původní Janeshutzové tedy zbyla jen prostřední iniciála.
Dnes má T. J. MacGregorová na kontě takřka třicet románů. Jako Alison Drakeová napsala ještě dalších pět románů, a pod jménem Trish Janeshutzová další dva. Jako Trish MacGregorová je autorkou patnácti publikací o astrologii, tarotu, výkladu snů a józe.
T. J. MacGregorová vyrůstala v jihoamerické Venezuele – lásky k Jižní Americe se nikdy nezbavila, je to pro ni celoživotní srdeční záležitost. Do roku 1984, kdy vydala první román, prošla řadou zaměstnání – vyučovala angličtině kubánské uprchlíky, byla sociální pracovnicí, knihovnicí a učitelkou španělštiny v nápravně výchovném ústavu pro mladistvé. Nejmilejší jí však byla práce průvodkyně v peruánské Amazonii. Dnes žije na jihu Floridy se svým manželem Robem MacGregorem, dospívající dcerou Megan a celou menažerií domácích zvířátek.

In: http://www.daemon.cz