autor » T. W. Ballard
foto autora
10 nejlépe hodnocených

T. W. Ballard

pohlaví: muž

Život: * 13.12.1903 † 27.12.1980

Národnost: americká

Willis Todhunter Ballard se narodil v Clevelandu, stát Ohio. Navštěvoval školy v Clevelandu a Westtown, Pennsylvania, a v roce 1926, absolvoval Wilmington College, Wilmington, Ohio. Hned po vysoké škole začal pracovat pro rodinnou společnost FW Ballard Company, jako inženýr pro výstavbu elektráren a přenosových vedení.

Jeho první publikovaná povídka, „Štěstí hazardního hráče,“ vyšla v roce 1927. Ballard byl plodný spisovatel a napsal přes tisíc povídek pro časopisy, jako je Saturday Evening Post, Collier je, Argosy, McCall to, Esquire, a Liberty. Dále psal příběhy pro pulp magazíny, jako jsou Black Mask, Brief Stories, Dime Mystery a Ranch Romances. Ballard napsal asi padesát televizních a filmových scénářů, včetně filmu Vyvrženec. Některé epizody byly pro seriály: „Cowboy G-Men“, „Death Valley Days“, „Brokovnice Slade,“ „Shannon“ a "Alias Smith a Jones . Napsal více než sedmdesát knih pod pseudonymy, jako je Brian Agar, PD Ballard, Todhunter Ballard, WT Ballard, Parker Bonner, Hunter D'Allard, Harrison Hunt, Tod Hunt, John Hunter, Neil MacNeil, John Shepherd, a další. Ballard psal jako součást skupiny spisovatelů najatých vydavatelem Tower Book psát příběhy pod pseudonymem Jack Slade.

Ballard byl aktivním členem Western Writes of America. Pracoval ve výboru a také vyhrál cenu „Spur Award“ v roce 1965 za Zlato v Kalifornii (Doubleday, 1965) jako „nejlepší historický román.“