autor » Joseph Finder
foto autora
10 nejlépe hodnocených

Joseph Finder

pohlaví: muž

Život: * 06.10.1958

Národnost: USA

odkazy: 1x [web], 22x [info], 7x [rozhovor]

Joseph Finder, rodák z Chicaga, už v dětství s rodiči procestoval na politických misích nejožehavější místa světa včetně Filipín a Afghánistánu. Vystudoval rusistiku a několik let přednášel na Harvardské univerzitě. Ve čtyřiadvaceti letech vydal svoji první knihu Red Carpet týkající se propojení významných amerických podnikatelů se sovětskou výzvědnou službou. Literatura faktu ho ale neuspokojovala, a aby se vyhnul soudním přím na ochranu osobnosti, rozhodl se příběh zpracovat formou románu.

Výsledkem byl špionážní román The Moscow Club, a při jeho přípravě Finder s překvapením zjistil, že pro romanopisce je mnohem snazší dostat se k utajovaným skutečnostem, než když se po nich pídil s novinářskou průkazkou v ruce. Zabijácký instinkt nahlíží pod pokličku pro změnu drsným praktikám velkých firem, ale ani tady rozhodně není nouze o napětí.

In: Reader´s Digest

Narodil se v roce 1958 v Chicagu ve státě Illinois, většinu děství ale prožil na Filipínách a v Afghánistánu, načež se jeho rodiče vrátili do Spojených států. Finder vystudoval Yaleovu univerzitu a přestože byl přijat do CIA, rozhodl se raději věnovat psaní knih.

Je autorem celé řady úspěšných thrillerů, s nimiž se opakovaně umisťuje v žebříčcích bestsellerů deníku New York Times. Za všechny jmenujme samostatné romány Moskevský klub (1991), Vražedný instinkt (2006), Nátlaková hra (2007) či Rozsudek (2019), zatím čtyřdílnou sérii s Nickem Hellerem a zfilmované knihy Těžký zločin (1998) a Paranoia (2004).

Joseph Finder žije s manželkou v Bostonu, fandí baseballovému týmu Red Sox a ve volných chvílích píše články o mezinárodních vztazích a špionáži do deníků New York Times a Washington Post.

Zdroj: Mystery Press (https://mysterypress.cz)