autor » James Hadley Chase
Oblíbenost autora: v Top10 u 4 registrovaných
foto autora

James Hadley Chase

je pseudonym, pravé jméno je Rene Brabazon Raymond

Život: * 24.12.1906 † 06.02.1985

Národnost: anglická

odkazy: 19x [info], 2x [web], 1x [e-book]

James Hadley Chase je pseudonymem pro Reného Brabazona Raymonda, který se skrývá i pod dalšími jmény: James L. Dochery, Ambrose Grant, Raymond Marshall, René Raymond.

Narodil se v Londýně a původním povoláním byl velkoobchodník s knihami. V průběhu druhé světové války sloužil jako velitel letky Královského letectva a pracoval jako šéfredakor časopisu Royal Air Force Journal.

Zajímal se o fotografii, poslouchání klasické a operní hudby. Přes padesát let žil se svou jedinou ženou Sylvií, která ho přežila.

Přesto, že byl v Americe pouze dvakrát, odehrávají se jeho knihy právě v této zemi. Reálie byly vyčtené z encyklopedií, podrobných map a slangových slovníků.

Jeho první kniha, napsaná patrně během šesti týdnů roku 1938, Žádné orchideje pro slečnu Blandishovou (No orchids for Miss Blandish, 1939), byla i zfilmována v roce 1948, hrána v divadlech a v roce 1971 znovu zfilmována pod názvem The Grissom Gang.

Během své kariéry napsal 90 knih, které byly přeloženy do mnoha jazyků a vydávány nejen v Evropě, ale i v Indii, Japonsku, Africe a Latinské Americe. Jeho knihy jsou plné vražd, intrik, vydíránía špionáže. Díky svému umění byl nazýván mistrem detektivky své generace a mnoho jeho knih bylo zfilmováno.

In: http://detektivky.bestfoto.info