autor » Linda Fairstein
foto autora

Linda Fairstein

pohlaví: žena

Život: * 05.05.1947

Národnost: USA

odkazy: 1x [web], 7x [info], 3x [rozhovor]

Linda Fairsteinová je přední americkou žalobkyní, zaměřuje se na sexuálně motivovaná napadení a případy domácího násilí. Vystudovala Vassar College a právnickou fakultu University of Virginia. Přes dvacet let (1976–2002) vedla jednotku pro vyšetřování sexuálně motivovaných zločinů při úřadu okresního návladního na Manhattanu. Její práce byla zřejmou inspirací pro vytvoření Alexandry Cooperové, tajemnice okresního návladního. Alex se svými dlouholetými parťáky, detektivy Mikem Chapmanem a Mercerem Wallacem se pouští do řešení sexuálně motivovaných trestných činů.

Linda Fairsteinová sedí v předsednictvu mnoha neziskových skupin jako National Center for Victims of Crime (národního centra pro oběti zločinu) nebo třeba členkou společenství New York Women‚s Agenda Domestic Violence Committee (společnost žen proti domácímu násilí), The Women‘s Forum (dámské fórum), American College for Trial Lawyers.

První román Lindy Fairsteinové, Final Jeopardy, známý i z filmového zpracování (Největší riziko), vyšel s velkým úspěchem u kritiky i čtenářů roku 1996.

Linda Fairsteinová žije s manželem střídavě na Manhattanu a v Martha’s Vi­neyardu a věnuje se pouze psaní.

In: http://detektivky.bestfoto.info