autor » Nancy Pickard
foto autora
10 nejlépe hodnocených

Nancy Pickard

pohlaví: žena

Život: * 19.09.1945

Národnost: USA

odkazy: 1x [web], 13x [info], 2x [rozhovor]

V Americe oblíbená, v Čechách se teprve začíná chytat drápkem… Narodila se roku 1945, pracovala jako novinářka a nakladatelka, a v současné době žije s manželem na dobytčím ranči v Kansasu. V roce 1986 spoluzakládala a pak nějaký čas byla prezidentkou organizace Sisters in Crime, což je instituce sdružující a chránící zájmy ženských autorek detektivního žánru. Napsala 17 románů, spoustu krátkých povídek a spolunapsala knihu o tvůrčím psaní (Sedm kroků na cestě spisovatele.) Nancy Pickardová má tři hlavní série: příběhy s Eugenií Potterovou převzala po spisovatelce Virginii Rich poté, co Virginie zemřela a zůstal po ní nedokončený román a spousta poznámek k dalším dílům detektivek prokládaných recepty. (Za vše mluví název jedné knihy – Vraždy s 27 ingrediencemi na chilli con carne.)

Její další sérií je trilogie s Marií Lightfootovou, kde zúročila jak své zkušenosti spisovatelky, tak i pozadí psaní knih podle skutečnosti (kolik se toho v knihách zamlčí a jak se autor pokouší udělat ze sprostých policajtů skromné hrdiny…)

Nejúspěšnější sérií je ta s postavou Jenny Cain, bývalým soukromým očkem, která teď řídí městskou nadaci, a aby zjistila, proč lidi žádají o grant, zaplétá se často do nečekaných problémů. Tato série získala nejvíce ocenění.

In: http://detektivky.bestfoto.info