autor » Tami Hoag
foto autora
10 nejlépe hodnocených

Tami Hoag

pohlaví: žena

Život: * 20.01.1959

Národnost: americká

odkazy: 1x [web], 8x [info], 2x [rozhovor]

Tato velmi elegantní dáma a jedna z nejprodávanějších spisovatelek se v malém městě v Minnesotě narodila, vyšla školu, potkala svého muže a provdala se tam. Nyní však žije v Charlottesville ve Virginii na své koňské farmě, a rozhodně nepůsobí se svými příjmy z prodeje knih nijak maloměšťácky…

Vystřídala řadu drobných zaměstnání, ale jako každý dnes úspěšný spisovatel, táhlo ji to k literatuře. Začínala milostnými romancemi, do kterých postupně přimíchávala temné proudy zločinu a napětí, až došla ke komplexním detektivním románům s hluboce prokreslenými charaktery, na kterých především autorka staví své příběhy. (Proto jsou tak tlusté…) (V některých jejích detektivkách jsou romantické prvky, v některých romancích drží děj pohromadě detektivní motivy…)

S oblibou své knihy zasazuje do prostředí horké Louisiany, kde jsou depresivní bažiny ideálním pomocníkem k vytvoření tajemné atmosféry.

Nemá v lásce psaní sérií s jedněmi a těmi samými postavami, ale když jí je nějaký její hrdina sympatický, ráda se k němu výjimečně vrátí (viz Popel popelu – Prach prachu), nebo pokud jí připadá příběh nedokončený, napíše jeho pokračování, jako v případě Hříchů noci a Hříšné viny.

Kromě psaní je Tami Hoag známá také svou vášní ke koním a svou úspěšnou reprezentací v mezinárodních drezúrových závodech.

In: http://detektivky.bestfoto.info