autor » David L. Lindsey
foto autora
10 nejlépe hodnocených

David L. Lindsey

pohlaví: muž

Život: * 06.11.1944

Národnost: USA

odkazy: 1x [web], 11x [info], 1x [rozhovor]

David L. Lindsey se narodil v Kingsville, Texas, USA. Vystudoval North Texas State University a pak se s rodinou přestěhoval do Austinu, kde žije dodnes. Pracoval nejdříve jako editor v několika nakladatelstvích a posbíral tolik zkušeností, že si později založil své vlastní. Zkušenosti z literatury se rozhodl zúročit i svou vlastní tvorbou, a tak v roce 1983 vydal první román s houstonským detektivem Stuartem Haydonem, který vyšetřoval ještě v dalších čtyřech knihách.

Protože však Haydon autora omrzel, pustil se do samostatných kriminálních románů z různých prostředí, například i zpravodajských služeb nebo uměleckých ateliérů. Mimořádnou pozornost vyvolala jeho detektivka Mercy, kde je hlavní postavou vyšetřovatelka Carmen Palma. O této knize dokonce natáčela kulturní speciál německá ZDF, a román se dočkal i filmového zpracování z roku 2000, kde hlavní roli ztvárnila Ellen Barkin (Stopy vraha, 2000). Také se umístil velmi vysoko v žebříčku nejprodávanějších paperbacků. (Buď si pozornost kniha zasloužila na pro svou dobu nezvyklé scény z erotických podniků, nebo lesbickým vztahem vyšetřovatelky a podezřelé…)

Autorovy romány se vyznačují výbornou znalostí prostředí i psychologie postav, inteligentními zápletkami a věrohodností děje. Americký autor 13 napínavých kriminálních románů už nejspíš vydělal dost, od roku 2004 totiž nic nového nenapsal…až do roku 2011, kdy mu vyšel román Pacific Heights pod pseudonymem Paul Harper. Zde představil nového detektiva Martena Fane.

In: http://detektivky.bestfoto.info