autor » Minette Walters
foto autora
10 nejlépe hodnocených

Minette Walters

pohlaví: žena

Život: * 26.09.1949

Národnost: anglická

odkazy: 14x [info], 1x [web], 5x [rozhovor]

Minette Caroline Mary Jebb- Walters se narodila v Bishop's S­tortford, Hertfordshire. Spisovatelka, označována mnohými za „královnu psychothrillerů,“ jež dokázala prorazit na mezinárodním literárním poli i bez sériové postavy. Byla také prvním autorem, který získal tři hlavní ocenění v žánru za své první tři knihy.

Jako dcera vojáka strávila rané dětství na různých vojenských základnách. Po otcově smrti získala stipendium a studovala jazyky na Durhamské univerzitě. Už na škole to zkoušela se psaním, ale protože by se tím neuživila, pracovala nejdřív jako sekretářka, pak jako barmanka, až jí její články zajistili místo redaktorky v časopise Woman’s Weekly. Díky této práci mohla více psát, publikovala povídky a romance, ale až roku 1992 jí konečně vyšel její první psychologický thriller, který ji vynesl rovnou mezi spisovatelskou elitu. Od té doby je každý její další román nedočkavě očekáván.

Zatím napsala 12 knih, z nichž prvních pět bylo zfilmováno pro BBC a zahráli si v nich například Clive Owen nebo Daniel Craig.

Se svým mužem Alecem se seznámila už na univerzitě, mají dva syny a žijí v Hampshiru. Minette se také hodně angažuje v charitách, je patronkou mnoha nadací, od 80.let navštěvuje vězně a za peníze, získané z ocenění, nechala postavit v Africe knihovnu.

In: http://detektivky.bestfoto.info/