autor » Leif Davidsen
foto autora
10 nejlépe hodnocených
Dosud žádné dílo nebylo hodnoceno

Leif Davidsen

pohlaví: muž

Život: * 25.07.1950

Národnost: dánská

Leif Davidsen se narodil v dánském Otterupu. Dánský spisovatel a novinář. Vystudoval žurnalistiku a krátkou dobu byl zpravodajem na volné noze ve Španělsku. V letech 1984 až 1988 působil v Moskvě jako zahraniční korespondent pro Dánský rozhlas. Jako novinář hodně cestoval po celém světě a po návratu do Dánska se stal šéfredaktorem zahraničního rozhlasového zpravodajství zaměřeného na oblast Ruska a východní a střední Evropy.
Kromě jednoho cestopisu a dvou povídkových sbírek vydal od roku 1984 již jedenáct politických špionážních thrillerů. Za své knihy získal řadu ocenění, mimo jiné francouzskou cenu Prix littéraire de la Bordelaise de Lunetterie, nebo prestižní dánská ocenění Skleněný klíč za nejlepší krimi román roku či cenu knihkupců De Gyldne Laubær (Zlatý vavřín). Jeho romány Den russiske sangerinde (1988) a Den serbiske dansker (1996) byly zfilmovány.
Davidsenovy romány jsou přeloženy do patnácti jazyků a doma v Dánsku je považován za jednoho z nejpopulárnějších a nejčtenějších autorů.

zdroj: http://www.knihazlin.cz/