autor » Hansjörg Martin
foto autora
10 nejlépe hodnocených
Dosud žádné dílo nebylo hodnoceno

Hansjörg Martin

pohlaví: muž

Život: * 01.11.1920 † 11.03.1999

Národnost: německá

odkazy: 2x [info]

Hans Jörg Martin navštěvoval uměleckou školu Akademie výtvarných umění v Lipsku. Po druhé světové válce pracoval jako malíř. Od 1963 působil jako spisovatel na volné noze. Vydání jeho prvního detektivního román Gefährliche Neugier (1965), významně přispělo k vytvoření samostatného žánru, nového německého krimirománu.

Během jeho více než třiceti let psaní se stal M. autorem asi 35 detektivních románů, z nichž některé byly použity jako náměty pro televizní a filmové zpracování. Martin H. také psal scénáře pro televizní série trestných činů, jako je Hamburk – Transit.

Psal také knihy pro mládež, rozhlasové hry a vzdělávací pořady pro rozhlas atd.

Od roku 1963, pracoval a žil jako spisovatel na volné noze ve Wedel / Holstein, předměstí Hamburku, ke také pracoval v městské radě jako radní pro obecní a školní politiku. V roce 1986 mu byl udělena za své služby jako zakladatele nového německého detektivního románu Řád za zásluhy. V roce 1999 zemřel na španělském ostrově Mallorca.

Na počest M. Svaz německých spisovatelů detektivek předává od roku 2001 na výročních setkáních cenu Hansjörg Martin Award za nejlepší detektivní knihu pro dětí a mládež v roce.