autor » Petra Nachtmanová
foto autora
10 nejlépe hodnocených
Dosud žádné dílo nebylo hodnoceno

Petra Nachtmanová

pohlaví: žena

publikuje i pod pseudonymy Vivian Montanerová; Nicole Ribeirová

Život: * 09.11.1972

Národnost: česká

odkazy: 1x [web]

Petra Nachtmanová se narodila 9. listopadu 1972 a pochází z Huntířova u Děčína. Od roku 2002 bydlí v zahraničí, na ostrově Curaçao (Nizozemské Antilly) a pravidelně navštěvuje Českou republiku.

Psát začala až po třicátém roku svého života. Svou tvorbu prezentovala na různých literárních serverech pod několika přezdívkami. Nejprve vydala na vlastní náklady sbírku básní několika autorů s názvem Snění v kalichu divizny a od roku 2006 vycházejí její knihy různých žánrů v několika vydavatelstvích a nakladatelstvích. Začínala romány pro dívky. V současné době se věnuje především žánru krimi a románům pro ženy na humorné i vážné téma, z historického i současného života.

Petra Nachtmanová je členkou české sekce autorů detektivní literatury AIEP. S články a povídkami se setkáte na mnoha webových stránkách i v tisku (například – Krimi Jedním dechem, Krásy Česka, Psychologie dnes, Kámoška.cz, Abeceda zahrady…)

V únoru 2009 se stala šéfredaktorkou internetového magazínu nejen pro ženy ChytráŽena.cz a od května 2010 šéfredaktorkou ePortýru – časopisu o folku, country a hudbě příbuzných žánrů, trampingu, přírodě a samozřejmě o známém festivalu Porta.

In: http://www.petranachtmanova.cz/