autor » Linda Davies
foto autora
10 nejlépe hodnocených
Dosud žádné dílo nebylo hodnoceno

Linda Davies

pohlaví: žena

Život: * 00.00.1963

Národnost: skotská

odkazy: 1x [životopis], 1x [info]

Dcera velšského otce a dánské matky se narodila v Newton Mearns, nedaleko Glasgow ve Skotsku a vyrůstala v jižním Walesu. Její domov v Pontyclun byl nedaleko od Royal Mint v Llantrisant. Lindin otec, Glyn Davies, emeritní profesor na Waleské Universitě, byl ředitelem Waleské Komerční banky a autor 700 stránkové knihy o historii peněz. Druhý ze tří Lindiných starších bratří, je také profesorem ekonomie na Acadia University v Novém Scotsku v Kanadě.

Jako dítě měla Linda původně větší zájem o koně, než ekonomii, ale možná díky této souvislosti zaměřila svůj zájem na toto téma v pozdějších letech ve škole. Na univerzitě v Oxfordu studovala politiku, filozofii a ekonomii. Během studia v Oxfordu pracovala také pro studentské noviny Cherwell ve funkci redaktora zpravodajství a získala cenu Philipa Geddese jako nejslibnější student novinář.

Po promoci v Oxfordu v roce 1985 se Linda přestěhovala do New Yorku a rok pracovala na Wall Streetu. Po návratu do Londýna strávila několik let jako obchodní bankéř. Její práce zahrnovala činnosti od výkupu východoevropského spekulativního kapitálu až po prodej akcií.

V roce 1992 opustila svět financí a začala se plně věnovat literární tvorbě. Hned její první román Hnízdo zmijí se okamžitě stal světovým bestsellerem.

In: http://projects.exeter.ac.uk/