autor » Václav Láska
foto autora
10 nejlépe hodnocených
Advokát [47%]

Václav Láska

pohlaví: muž

Život: * 04.08.1974

Národnost: česká

Mgr. Václav Láska (* 4. srpna 1974 Rakovník) je bývalý policejní vyšetřovatel, v současné době je předsedou správní rady Transparency International.
Od 18 let pracoval v řadách Policie ČR. Začínal jako řadový policista na obvodním oddělení. Později pracoval jako asistent vyšetřovatele a posléze vyšetřovatel na Krajském úřadu vyšetřování se specializací na hospodářskou kriminalitu. V roce 1999 nastoupil na Úřad finanční kriminality a ochrany státu (ÚFKOS), kde vedl vyšetřování související s IPB a s Harvardskými fondy. Po zániku ÚFKOS v roce 2003 opustil řady policie, krátce pracoval v oblasti ekonomického poradenství a působil také v bezpečnostní agentuře ABL. Poté se věnoval právní praxi v advokátní kanceláři. V červenci 2007 zamítl ministr vnitra Ivan Langer Láskovu žádost o zbavení mlčenlivosti, jejíž schválení by mu umožnilo vypovídat v USA v kauze Viktora Koženého.[3] Podle mluvčí Aleny Vokráčkové byla důvodem „odlišnost právních systémů obou zemí“.
Při zaměstnání vystudoval sociální patologii na Vysoké škole pedagogické v Hradci Králové a právo na Právnické fakultě Západočeské univerzity v Plzni.