autor » Darynda Jones
foto autora

Darynda Jones

pohlaví: žena

Život: * 21.08.1965

Národnost: americká

odkazy: 1x [web], 10x [info], 6x [rozhovor]

V dětství psala divadelní hry pro děti ze sousedství, později fantastické příběhy o Barbie a Kenovi (Ken v nich ztvárnil tenkrát zlého chlapce).
Na vysoké škole dokončila svůj první rukopis, post-apokalyptický příběh o skupině teenagerů, kteří byli pozoruhodně podobní členům Van Halen a snažili se uniknout před zničeným povrchem na Zemi po třetí světové válce vládou vytvořenými tunely na odpadní vody. Šlo o sci-fi verzi The Warriors a byl předurčen být klasikou.
Na University of New Mexico absolvovala kurzy znakového tlumočení s vyznamenáním. Po absolvování univerzity se vrátila do rodného města, kde vyučovala na místní vysoké škole a zabývala se také tlumočením.
Opět psát začala v roce 2002, stále šla za svým snem získat smlouvu o publikování s nějakým vydavatelstvím. Když vyhrála Golden Heart, tento sen se jí vyplnil. V současné době již vyšly dvě série u St. Martin’s Press, konkrétně série Charley Davidson a trilogie Darklight.
Darynda žije v Novém Mexiku, s manželem dvěma syny.
Darynda Jones získala řadu ocenění, například prestižní Golden Heart, hvězdné hodnocení Publisher’s Weekly, Booklist, nebo Library.