autor » Peter Mayle
foto autora
10 nejlépe hodnocených

Peter Mayle

pohlaví: muž

Život: * 14.06.1939 † 18.01.2018

Národnost: anglická

odkazy: 1x [web], 13x [info], 3x [životopis], 3x [rozhovor]

Peter Mayle se narodil v Anglii. Ve dvaceti letech odešel do Spojených států amerických, kde patnáct let pracoval v reklamní agentuře Davida Ogilvyho, nejprve jako reklamní textař, později jako výkonný manažer.

V roce 1974 opustil Madison Avenue a vrátil se do Anglie, aby se mohl plně věnovat psaní naučných knih pro děti. O několik let později podlehl kouzlu jižní Francie a se svojí třetí ženou se odstěhoval do Provence, kde si spolu zrenovovali starou zemědělskou usedlost. Dá se říci, že objevil Provenci, stejně jako Kolumbus objevil Ameriku.
O tomto svém „velkém úniku“ z velkého světa napsal knihu Year in Provence (Rok v Provenci), z níž se velmi brzy stal světový bestseller. Následovaly další úspěšné knihy, např. Hotel Pastis (Hotel Pastis), A Dog's Life (Psí život), Anything Considered (Kromě sňatku uvážím cokoli) či Toujours Provence (Navždy Provence), jež byly přeloženy do více než dvaceti jazyků. Peter Mayle píše také do Sunday Times, Financial Times, Independent, GQ a Esquire. Nyní žije se svou ženou a dvěma psy střídavě v jižní Francii a na Long Islandu.