autor » David Lagercrantz
foto autora
10 nejlépe hodnocených

David Lagercrantz

pohlaví: muž

Život: * 04.09.1962

Národnost: švédská

odkazy: 1x [web], 25x [info], 5x [rozhovor]

David Lagercrantz je švédský novinář a spisovatel, autor několika úspěšných populárně-naučných knih a románů. Největšího ohlasu se dočkal jeho bestsellerový životopis Já jsem Zlatan Ibrahimović (2011, česky 2014), jenž se dostal do užší nominace na nejprestižnější švédskou knižní cenu Augustpriset.

zdroj: http://nakladatelstvi.hostbrno.cz/


Švédský novinář a spisovatel, nejvíc proslavený pokračováním legendárního Milénia, začíná vlastní sérii…

Vystudoval žurnalistiku, pro přední švédské noviny Expressen pracoval jako krimi reportér, pokrýval nejznámější kauzy přelomu 80. a 90. let.

V roce 1997 vydal svou první knihu, životopis švédského dobrodruha a horolezce, a její úspěch ho nasměroval na spisovatelskou­ dráhu.

Práva na román Přiznání Alana Turinga se prodala do 18 zemí, ale opravdový průlom v kariéře byla kniha Já jsem Zlatan. Biografie fotbalové legendy se prodala do 30 zemí, miliony výtisků přiblížili čtení i mladším ročníkům. Kniha se dnes považuje za moderní klasiku.

V roce 2013 byl David osloven k napsání pokračování detektivní série Milénium Stiega Larssona, který předčasně zemřel. Lagercrantzovy tři pokračování se staly mezinárodními trháky, které není třeba představovat.

Nyní autor chystá svou vlastní detektivní trilogii jako poctu Sherlocku Holmesovi. Hlavními hrdiny budou profesor Hans Rekke, odborník na vyšetřovací techniky, a mladá policistka Micaela Vargasová.

Zdroj: Centrum DETEKTIVKY (https://www.centrum-detektivky.cz/)