autor » Daniel Cole
foto autora
10 nejlépe hodnocených

Daniel Cole

pohlaví: muž

Život: * 00.00.1983

Národnost: Velká Británie

odkazy: 9x [info], 8x [rozhovor]

Daniel Cole pracoval ako záchranár a neskôr ako člen Kráľovskej spoločnosti na ochranu zvierat pred krutosťou (RSPCA). V poslednom čase pracuje pre dobročinný Kráľovský národný záchranný inštitút (RNLI). Handrová bábika je jeho prvý román. Cole žije v anglickom meste Bournemouth.

zdroj: https://www.bux.sk/


Daniel Cole se narodil v roce 1983, pracoval u záchranky, pro státní spolek na ochranu zvířat (RSPCA) a pro dobročinnou organizaci, která se zaměřuje na záchranu životů v britských vodách (RNLI), poháněn vrozenou potřebou zachraňovat. Nebo za to možná mohou výčitky svědomí kvůli všem postavám, které zabil ve svých knihách.

Danielův debutový román Hadrový panák (2017) se stal bestsellerem listu Sunday Times, vyšel ve více než třiceti jazycích a ve všech zemích atakoval nejvyšší příčky žebříčku nejprodávanějších knih. Stejný úspěch slavilo o rok později i jeho pokračování, thriller Loutkář. Třetí titul, Konec hry (2019), sérii uzavřel a Daniel se pustil do tvorby další. Žije v slunném Bournemouthu a v době, kdy by měl psát, ho obvykle najdete na pláži.

Zdroj: Knižní klub (https://www.knizniklub.cz)