autor » Jerzy Edigey
foto autora
10 nejlépe hodnocených

Jerzy Edigey

je pseudonym, pravé jméno je Jerzy Korycki

Život: * 12.08.1912 † 24.08.1983

Národnost: polská

odkazy: 10x [info]

Vystudoval práva na univerzitě ve Varšavě, působil nejprve jako advokát a obhájce. Z té doby má podrobné znalosti o nesčetných případech, které projednávají soudy, o práci bezpečnostních orgánů; také však o smutných osudech lidí, kteří se octli v rozporu se zákonem. Autor dobrodružných, historických a detektivních románů.

Jerzy Edigey, vlastním jménem Jerzy Korycki (* 12. srpna 1912, Klukowo, Ruské impérium – † 24. srpna 1983, Varšava, Polsko), byl polský právník, novinář a spisovatel, autor detektivních románů a také několika dobrodružných knih pro děti a mládež.

Vystudoval práva na univerzitě ve Varšavě a působil nejprve jako advokát, obhájce. Z té doby má podrobné znalosti o nesčetných případech, které projednávají soudy, o práci bezpečnostních orgánů; také však o smutných osudech lidí, kteří se octli v rozporu se zákonem. Několik let působil jako trenér polských veslařů. Zahynul tragicky i s bratrem při automobilové nehodě 24. 8. 1983.

Z matčiny strany pocházel ze staré šlechtické rodiny tatarského původu, která se v 16. století usídlila v Litvě. Svůj literární pseudonym si zvolil podle jednoho z náčelníků Zlaté hordy, který údajně stál u zrodu rodu Korických. Autor asi padesáti dobrodružných, historických a detektivních románů.

Zdroj: Databáze knih (https://www.databazeknih.cz)