autor » Boris Steinbauer
foto autora
10 nejlépe hodnocených
Dosud žádné dílo nebylo hodnoceno

Boris Steinbauer

pohlaví: muž

Život: * 08.04.1997

Národnost: česká

odkazy: 5x [info], 1x [web], 2x [rozhovor]

Boris Steinbauer se narodil 8. dubna 1997 v Jihlavě, kde absolvoval Základní školu Evžena Rošického. V roce 2016 pak úspěšně odmaturoval na Gymnáziu Arabská v Praze, odkud následně přešel do Olomouce na Právnickou fakultu Univerzity Palackého, kde v roce 2021 úspěšně složil státní závěrečné zkoušky.

Mezi jeho zájmy se řadí sport, literatura, divadlo a film. Jak je i z jeho tvorby patrné, důležitou roli v jeho životě hraje rodina, bez níž si dle svých slov nedokáže život představit.

Jeho první literární pokusy se objevily již při studiu na gymnáziu. Zásadní kroky ve své spisovatelské kariéře ale udělal v roce 2019, a to vydáním dvou knih. Thriller Žena, která zmizela vydalo v únoru Nakladatelství Petrklíč. Na tento napínavý, smutný a někdy i drsný thriller z českého prostředí navázal Boris detektivním thrillerem Luciferova pomsta, který vydalo Nakladatelství Petrklíč v říjnu.

Třetí Borisova kniha je po krátké pauze plánována na říjen roku 2021. Nová kniha vychází v rámci edice Původní česká detektivka pod názvem Neřád a vydává ji nakladatelství MO­BA.

Zdroj: Boris Steinbauer.cz (https://www.boris-steinbauer.cz)