autor » Heather Gudenkauf
foto autora
10 nejlépe hodnocených
Dosud žádné dílo nebylo hodnoceno

Heather Gudenkauf

pohlaví: žena

Národnost: USA

odkazy: 1x [web], 18x [info], 6x [rozhovor]

Heather Gudenkauf se narodila v městečku Wagner v Jižní Dakotě jako nejmladší ze šesti dětí. Když jí byly tři roky, přestěhovala se s celou rodinou do Iowy, kde také vyrůstala. Jelikož Heather od narození na jedno ucho neslyší, už jako malá utíkala před reálným světem k fiktivním příběhům na stránkách knih. Stala se z ní zapálená čtenářka, což později vedlo k prvním pokusům o psaní vlastních literárních děl. Po absolvování Pedagogické fakulty Iowské univerzity se stala učitelkou na základní škole a pedagogické dráze se věnuje dodnes. Žije v Iowě a volný čas nejraději věnuje své rodině, čtení a turistice. Na svém kontě má několik bestsellerů podle deníků New York Times a USA Today.

zdroj: https://www.knihydobrovsky.cz/


Americká autorka píše z nudné Iowy temné příběhy, které rozhodně nudné nejsou…

Vystudovala pedagogiku a věnovala se jí přes 25 let, stále pracuje jako koordinátorka čtenářského programu ve svém školním okrese. Coby nejmladší z šesti dětí a ještě s vrozenou vadou sluchu trávila hodně času v knihovně, knihy byly jejím útočištěm. Tajný sen sama se stát spisovatelkou ale šel stranou, jak měla přednost rodina a práce. Ale když jako učitelka povzbuzovala své žáky, aby následovaly své sny, uvědomila si, že by to mělo platit i pro ni. První román napsala během letních prázdnin, a od roku 2008 už má na svém kontě devět knih.

Své napínavé romány zasazuje do poklidných městeček Iowy, kde se všichni sice znají, ale nikdo neví, co se doopravdy děje za zavřenými dveřmi. Heather často píše o dětech a z dětského úhlu pohledu, částečně díky práci s dětmi, z části i coby matka tří dětí…

Zdroj: Centrum DETEKTIVKY (https://www.centrum-detektivky.cz/)