autor » Karsten Dusse
foto autora
10 nejlépe hodnocených

Karsten Dusse

pohlaví: muž

Život: * 30.04.1973

Národnost: německá

odkazy: 8x [info], 2x [rozhovor]

Karsten Dusse vyštudoval právo a roky pôsobil ako tvorca nemeckých televíznych formátov. Za mnohé z nich získal ocenenia a bol nominovaný na prestížnu televíznu cenu Grimme-Preis. Známy je z účinkovania v komediálnych programoch nemeckej televízie (Freitag Nacht News, Anke Late Night) aj v reláciách verejnoprávneho rozhlasu. Okrem literatúry faktu je tiež autorom satirických detektívok s prvkami čierneho humoru.

Zdroj: Literama.sk (https://www.literama.sk)


Německý právník, moderátor, scénárista a nyní i spisovatel se sklony k ironii vypráví příběh mafiánského advokáta…

Vystudoval práva a v Bonnu se profesně věnuje především majetkovému právu. Řadu let pracoval i pro televizi – jako moderátor, reportér, právní poradce i scénárista. Za své působení získal i Německou televizní cenu. Na svém kontě má 3 naučné knihy z právní oblasti.

Právní systém mu byl inspirací pro jeho satirickou krimi sérii s právníkem Bjornem Diemelem, zastupujícím mafii. Díky kurzům všímavosti získává větší nadhled nejen nad svým životem, ale i nad smrtí cizích lidí…

Série se překládá do 21 jazyků, boduje na předních příčkách bestsellerů a coby audioknihy už jsou v Německu platinové. První knihu chystá Netflix jako 8-dílný seriál.

Zdroj: Centrum DETEKTIVKY (https://www.centrum-detektivky.cz/)