autor » J.D. Kirk
foto autora
10 nejlépe hodnocených

J.D. Kirk

je pseudonym, pravé jméno je Barry Hutchison

Národnost: skotská

odkazy: 29x [info], 2x [web], 5x [rozhovor]

Skotský autor používá různé pseudonymy pro různé žánry, nyní zabrousil i do detektivek…

J.D. Kirk je pseudonym Barryho Hutchisona, cenami ověnčeného spisovatele, scenáristy a autora komiksů.

Vyrostl na Skotské Vysočině, už od devíti let věděl, že chce psát, když mu laskavá knihovnice zařadila jeho strašidelnou povídku do regálu knihovny. Od té doby napsal přes 140 knih pro děti, 15 knih pro dospělé jako Barry J. Hutchison a nyní i detektivky coby J. D. Kirk.

Jeho dětské horory a strašidelné humoristické fantasy získaly řadu ocenění, a když autor zrovna nepíše, navštěvuje školy a knihovny s různými workshopy o psaní. Jednou měl mít přednášku na téma, jak si děti snadno vydají svou knihu elektronicky, a protože o tom nic nevěděl, zkusil si to cvičně sám. A zjistil, že se jeho nové e-knihy prodávají líp a rychleji než přes klasické nakladatelství. Pak už vydává samonákladem elektronicky vše, včetně nových detektivek.

Inspirací pro jeho první detektivku byl vlastní ošklivý zážitek, kdy se mu dcera ztratila v lese a pak ho dlouho strašila představa, co kdyby… (ji někdo unesl). V sérii s šéfinspektorem Jackem Loganem autor zatím vychrlil 15 knih, nyní rozjíždí spin-off s vedlejší postavou, bývalým poldou Bobem Hoonem, jeho 4 díly jsou prý „akční bijáky v knižní formě“.

Na svém webu prodává i drobný merchandise, jehož výtěžek jde na různé skotské charity.

Zdroj : Centrum DETEKTIVKY (https://www.centrum-detektivky.cz)