autor » Ava Glass
foto autora
10 nejlépe hodnocených
Dosud žádné dílo nebylo hodnoceno

Ava Glass

je pseudonym, pravé jméno je Christi Daugherty

Život: * 30.10.1974

Národnost: americká

odkazy: 36x [info], 2x [web], 7x [rozhovor]

Staronová autorka bestsellerů se pouští do nového žánru pod tajemným pseudonymem… Pod pseudonymem se nakonec ukrývá úspěšná autorka Christi Daugherty, které v Česku vyšly dva díly série pro mládež Škola noci. Díky novému jménu však získala nový okruh čtenářů, nezatížených předsudky.

Christi je bývalá krimi reportérka, která pracovala také jako konzultantka přes komunikaci pro Ministerstvo vnitra. Tam prý potkala řadu tajných agentů, kteří jí poskytli inspiraci pro další knihy. Další inspirací jí byl samotný Londýn, kde je neskutečné množství kamer v ulicích, zaznamenávajících každý pohyb. Neustálý dohled je jeden z motivů v prvním díle její nové špionážní série s mladou agentkou Emmou Makepeaceovou. Autorka také hodně načetla špionážních románů, především Musím to vědět od Karen Cleveland, ale hlavně jí inspirovaly skvělé seriály jako Homeland nebo Teherán, kde jsou silné ženské hrdinky-špionky.

Kromě fantasy a young adult knih píše Christi také sérii detektivek s hlavní hrdinkou krimi reportérkou Harper McClainovou.

Zdroj: Centrum DETEKTIVKY (https://www.centrum-detektivky.cz/)