autor » Jan Urban
foto autora
10 nejlépe hodnocených

Jan Urban

pohlaví: muž

Život: * 00.00.1985

Národnost: česká

odkazy: 6x [info], 4x [rozhovor]

Jan Urban je český spisovatel zaměřující se především na žánr fantasy. Do čtenářského povědomí se dostal díky pentalogii Pragocalypsa, městské fantasy pojednávající o prastarém řádu nadlidsky nadaných lidí, kteří se snaží zabránit konci světa. V létě 2023 vydává svou první detektivku Hranice zvrhlosti.

Zdroj: Nakladatelství Práh (https://www.prah.cz)


Český spisovatel fantastiky, který zaujal trilogií Pragocalypsa, v níž se žánr urban fantasy prolíná s magií a postapem.

Už od dětství rád vymýšlel příběhy, nejprve se však zaměřil na komiksovou tvorbu, k psaní beletrie se dostal až později. V žánru debutoval dvojicí hororových povídek Slibné rande a Stíny minulosti v antologii Noční můry nespí (2011). Ve stejném roce začal psát první část Pragocalypsy, která se pod názvem Strážci brány čtenářům představila v roce 2014. Postupně následovaly další díly cyklu, jehož pátý díl s podtitulem Soudný den vyšel v roce 2021. Do cyklu patří také povídky Taková normální mise (Pevnost 12/2016), Křest vlkodlakem (Pevnost 9/2018), Smrtící prohlídka (Pevnost 6/2020) i Jízdenka do pekla (Pevnost 10/2021).

Autor se věnuje novému cyklu Věčné Mlhy, který otvírá románem Zloděj osudu (2021).

Zdroj: Databáze knih (https://www.databazeknih.cz)