autor » Frédéric Lenormand
foto autora

Frédéric Lenormand

pohlaví: muž

Život: * 05.09.1964

Národnost: francouzská

odkazy: 9x [info], 2x [rozhovor]

Narodil se v Paříži do rodiny profesora matematiky a sem tam je možno si v jeho životopisech přečíst, že jezdil s Pionýrem do Moskvy. Tyto výlety zdá se ovlivnily i jeho další studium, protože vystudoval lingvistiku, a to jazyk anglický, italský a hlavně ruský. Po škole pracoval v Ústavu pro politická studia a na Sorbonně. Pak začal experimentovat s literaturou a v Madridu roku 1988 napsal pět románů za sebou, jen aby zjistil, jestli má šanci prorazit. A to rozhodně měl, protože za své další historické romány z různých období francouzských dějin sklízel postupně jednu cenu za druhou.

Aby však neustrnul jen na jednom tématu, začal psát také knihy pro děti, ale udělat si jméno i za hranicemi Francie se mu podařilo především svým nápadem pokračovat v tradici Roberta van Gulika, tak říkajíc převzít po něm štafetu. Lenormandovy romány ze staré Číny se souhrnným názvem Nové případy soudce Ťi slaví úspěchy všude, kam se dostanou, a dokazují, že historie a detektivky čtenáře snad nikdy neomrzí.

In: http://detektivky.bestfoto.info


Kromě soudce Ti píše také detektivní sérii Les Mystères de Venise (5 svazků), pod pseudymem Loredan, sérii Voltaire mène l'enquête (4 svazky), sérii z tajných služeb Marie Antoinetty (Au service secret de Marie-Antoinette) a také nové příběhy Arséne Lupina.