autor » Henry R. Savage
foto autora
10 nejlépe hodnocených
Dosud žádné dílo nebylo hodnoceno

Henry R. Savage

pohlaví: muž

Život: * 12.06.1846 † 11.10.1903

Národnost: USA

Richard Henry Savage byl americký vojenský důstojník a autor, který napsal více než 40 dobrodružných a detektivních knih. Savage byl výmluvný, vtipný, a jeho zajímavý život zřejmě byl inspirací pro seriálovou postavu pulp magazínů Doca Savage (Lester Dent, 1930).

Vystudoval práva a technické inženýrství na Vojenské akademii v San Francisku a West Point v New Yorku. Několik let pracoval jako geodet pro armádu, ale to mu přišlo příliš nudné, tak požádal o přeložení. Prezident Grant jej jmenoval velvyslancem, a přidělil mu zajímavé úkoly- cesta z Říma do Egypta, kde dohlížel na armádu. Posuzoval státní hranice USA s Mexikem, vyměřoval hranice státu Texas. V té době již měl hodnost plukovníka a cestoval po celém světě (Honduras, Panama, Německo, Rusko..). V San Francisku se úspěšně zapojoval do politického a společenského života, byl jmenován velitelem Národní gardy. Jeho žena Ann byla jednou z prvních aktivistek, které iniciovaly volební právo žen.

Od roku 1891 se Savage také věnuje literatuře se střídavým úspěchem. V letech 1898–1903 bojoval ve španělsko-americké válce, ale dostal žlutou zimnici a nakonec nemoci podlehl.