kniha » Ďáblova kolonie
chce si přečíst 1 | má v knihovně 4
hodnotilo: 3
90%
Ďáblova kolonie

James Rollins

Ďáblova kolonie

série: Sigma Force
díl v sérii: 7
kniha patří do světa: Sigma Force

Kategorie: thriller

originální název: The Devil Colony
originál vyšel: 2010

vydání: BB art (web) 2012

odkazy: 1x [info]


Informace / Anotace ke knize: Ďáblova kolonie

James Rollins přichází s románem, který se odvažuje odpovědět na znepokojující otázku týkající se samotných kořenů Ameriky: Může založení Spojených států stát na hluboké lži? Šokující pravda je ukrytá v rozvalinách, ztracených v čase a odsouzených k zapomnění, na místě známém jako Ďáblova kolonie.
Mezinárodní pozornost přitáhne hrůzný nález stovek mumifikovaných těl hluboko ve Skalistých horách. Přes pochybnosti o jejich původu se k pravěkým ostatkům přihlásí místní Úřad pro indiánské kulturní dědictví, stejně jako k podivným předmětům objeveným ve stejné jeskyni: zlatým tabulkám pokrytým nerozluštitelným písmem.
Při demonstraci na místě nálezu zahyne antropoložka, která shoří na popel při ohnivé explozi před zraky televizních štábů. Stopy vedou k radikální indiánské skupině, jejímž členem je i mladá dívka, která unikne se životně důležitým vodítkem k vraždě a zavolá jediné osobě, jež jí může pomoct: svému strýci Painteru Croweovi, řediteli Sigma Force.
Crowe rozpoutá válku mezi nejmocnějšími zpravodajskými agenturami v zemi, aby neteři pomohl, čelí však ještě daleko většímu nebezpečí, neboť události ve Skalistých horách uvedly do pohybu geologickou řetězovou reakci, která ohrožuje celou západní polovinu USA.
Painter Crowe se pak spolu s velitelem Grayem Piercem pokoušejí odhalit tajný spolek, který tahá za nitky amerických dějin od založení prvních třinácti kolonií.
Stačí ale Crowe zjistit pravdu – která by mohla vést ke zhroucení vlády -, než zanikne vše, co je mu drahé?

 

Externí odkazy:

[info] Legie