kniha » Třetí dráp boží
má v knihovně 3
hodnotilo: 3
73%
Třetí dráp boží

Adam-Troy Castro

Třetí dráp boží

série: Případy Andrey Cortové
díl v sérii: 2

Kategorie: detektivní - sci-fi

originální název: The Third Claw of God
originál vyšel: 2009

vydání: Argo (web) 2012


SERIE: Případy Andrey Cortové
[1] Vyslanci mrtvých
[2] Třetí dráp boží
Informace / Anotace ke knize: Třetí dráp boží

Když bylo Andree osm let, posedli ji neznámí démoni a udělali z ní válečného zločince. A teď, o několik desetiletí později, ji znovu volají. Andrea je oficiální zaměstnankyní Diplomatického sboru, tajným agentem všemocných umělých inteligencí známých jako Zdroj a z hloubi duše nenávidí kruté Bettelhiňany, obchodníky se smrtí, kteří profitují na zániku celých civilizací.
V románu Třetí dráp boží dostává záhadnou pozvánku na jejich domovskou planetu Xana, kde platí jediný zákon – ten bettelhinský – a z vrozené zvědavosti ji přijímá. Hned v orbitálním přístavu ji však přivítá pokus o vraždu a mnohem napínavější drama se poté rozpoutá na palubě kosmického výtahu cestou k povrchu planety.
Andrea zůstane vězet kilometry nad Xanou s podezřívavými Bettelhiňany, jejich absolutně oddanými otroky a mrtvolou, kterou patnáct tisíc let stará zbraň proměnila na louži organické kapaliny. Pokud včas neodhalí vraha, hrozí jí stejně hrůzná smrt. Avšak skutečný důvod jejího příjezdu na Xanu, spolu s ohavnými tajemstvími její temné minulosti, ji může zlikvidovat mnohem důkladněji než Dráp boží.