kniha » Dallas 63
chce si přečíst 1 | má v knihovně 11
hodnotilo: 14
87%
Dallas 63 Více vydání = více obálek.

Stephen King

Dallas 63

Kniha vyšla i pod názvem:
22. 11. 1963
(viz informace u vydání - záložka 'další informace')

Kategorie: thriller - sci-fi

originální název: 11/22/63
originál vyšel: 2011

vydání: Beta (web) 2012; Ikar SK (web) 2012

odkazy: 9x [recenze], 1x [info], 1x [trailer], 1x [seriál]


Informace / Anotace ke knize: Dallas 63

Dne 22. listopadu 1963 otřásly Dallasem tři výstřely. Prezident Kennedy zemřel a svět se změnil. Kdybyste měli možnost změnit dějiny, udělali byste to? Stály by ty důsledky za to?
Stephen King zve čtenáře na cestu časem do 50. let minulého století – pryč ze světa i-podů a mobilních telefonů do světa Jamese Deana a obrovských bouráků až ke dni, kdy bude JFK zastřelen, ledaže… Jake Epping je pětatřicetiletý učitel angličtiny na střední škole v Lisbon Falls, stát Maine, který si přivydělává učením v jednom vzdělávacím programu pro dospělé. Netrvá dlouho a Jake dostane od jednoho ze studentů slohovou práci – pochmurný, drásavý příběh vyprávěný v první osobě o jisté noci před padesáti lety, kdy se otec Harryho Dunninga vrátil domů a kladivem zabil svou matku, sestru a bratra – a přítel Al, který vede místní bistro, Jakeovi prozradí tajemství: jeho skladiště je portálem do roku 1958. Vyšle Jakea na šílenou – a šíleně nemožnou – misi, při které se má pokusit zabránit vraždě Kennedyho. A tak začne Jakeův nový život pod jménem George Amberson v novém světě, kde žije Elvis, JFK, neklidný samotář Lee Harvey Oswald a krásná středoškolská knihovnice Sadie Dunhillová, která se stane láskou Jakeova života – života, který porušuje všechna běžná pravidla času.

King svou neobyčejnou sugestivní mocí spřádá reálie a kulturu jiné doby do příběhu, který čtenáře pohltí eskalujícím napětím.
Kniha patří k vynikajícím románům typu co kdyby? Kombinuje to nejlepší Kinga: sugestivní napínavé vyprávění a epickou šíři záběru.

 

Externí odkazy:

[recenze] Sarden (Ivo Fencl)
[recenze] Fantasya (Jakub Gergela)
[recenze] Sarden (Zireael)
[recenze] ProtiŠedi.cz (Roman Lipčík)
[recenze] Diera - Literárny kútik (Zuzka)
[recenze] Vlčí bouda (Roman "BeeSee" Bílek)
[info] Legie
[recenze] Brabikate (Kateřina Brabcová)
[trailer] YouTube
[recenze] Aktuálně.cz (Boris Hokr)
[seriál] ČSFD seriál z roku 2016
[recenze] Daramegan (Darina Krejčí)