kniha » Kavalkáda mrtvých
má v knihovně 1
hodnotilo: 2
75%
Kavalkáda mrtvých Více vydání = více obálek.

Fred Vargas

Kavalkáda mrtvých

Kniha vyšla i pod názvem:
Zúrivá armáda
(viz informace u vydání - záložka 'další informace')

série: Komisař Adamsberg
díl v sérii: 10

Kategorie: detektivní

originální název: L'Armée furieuse
jiný (obecně známý) název: The Ghost Riders of Ordebec
originál vyšel: 2010

vydání: Slovart SK (web) 2012; Garamond 2015

odkazy: 1x [recenze]


Informace / Anotace ke knize: Kavalkáda mrtvých

Slavná francouzská autorka záhadných detektivních případů přináší nový příběh komisaře Adamsberga, který tentokrát řeší záhadu „Zuřivé armády“, tajemného průvodu ječících a šílejících duchů z legendy z 11. století.
Průvod údajně spatřila jakási dívka nedaleko města Ordebec, a ačkoli jejímu svědectví – samozřejmě – nikdo nevěří, zdá se, že na Zuřivou armádu naopak věří všichni. Dívka navíc tvrdí, že v průvodu spatřila i několik živých, kteří by měli podle legendy do tří týdnů zemřít. A jeden z nich je již několik dní nezvěstný…

Ať už je člověk zběhlým čtenářem detektivních příběhů či úplným nováčkem, literární styl autorky píšící pod pseudonymem Fred Vargas mu v této knize okamžitě učaruje stejně jako u jejích předcházejících příběhů. Děj knih dokáže čtenáře lapit do světa stojícího mezi realitou a legendou, kde je vše tak fascinující a zvláštní, že dokážeme jen s otevřenými ústy pokračovat v četbě, zároveň ale dostatečně blízké skutečnosti a každodenním strachům, abychom dokázali dokonale uvěřit.

 

Externí odkazy:

[recenze] iLiteratura.cz (Pavel Mandys)