kniha » Andělská hra
má v knihovně 1
hodnotilo: 3
90%
Andělská hra Více vydání = více obálek.

Carlos Ruiz Zafón

Andělská hra

Kniha vyšla i pod názvem:
Anjelská hra
(viz informace u vydání - záložka 'další informace')

série: Pohřebiště zapomenutých knih
díl v sérii: 2

Kategorie: detektivní - dobrodružná

originální název: El Juego del Ángel
jiný (obecně známý) název: The Angel's Game
originál vyšel: 2008

vydání: Ikar SK (web) 2009; Knižní klub (web) 2010; Knižní klub (web) 2018; Kalibr (web) 2024

odkazy: 1x [info], 2x [recenze]


Informace / Anotace ke knize: Andělská hra

David Martín, mladík se spisovatelskými ambicemi, jenž zprvu otročí v bezvýznamném barcelonském plátku a poté svůj talent vydá napospas vydřidušským producentům pokleslé literatury, přijme v kritickém okamžiku svého života nabídku tajemného vydavatele Andrease Corelliho a rozhodně se pro něj napsat knihu, jakou ještě nikdy nikdo nenapsal. Čím náročnější se mu tento úkol jeví, tím více záhad vyvstává i kolem muže, který si opus, jenž by svému tvůrci přinesl nebetyčnou slávu, objednal. Záhad, nevysvětlitelných náhod i úmrtí za nejasných okolností. A otázek, z nichž nejpalčivější zní: Komu vlastně upsal David Martín svou spisovatelskou i lidskou duši?
V srdci Barcelony první poloviny 20. století – města, které prochází modernistickým přerodem, v němž staré čtvrti a špinavá zákoutí ustupují novým ulicím, čtvrtím, parkům a po světových výstavách zůstávají architektonické i technické vynálezy; které však zároveň pod povrchem skrývá prastaré bludiště chodeb a kanálů, plné duchů a stínů minulosti – se tak rodí poutavá, fascinující variace na faustovský motiv o pokušení a touze po nesmrtelnosti.
Román Andělská hra volně navazuje na Zafónův předchozí titul, Stín větru, díky němuž se jeho tvůrce stal nejprodávanějším španělským prozaikem současnosti.

 

Externí odkazy:

[info] Legie
[recenze] Topzine (Dagmar Čechová)
[recenze] Malá velká knihomolka (Jana P.)