kniha » Vražedné blues
chce si přečíst 1 | má v knihovně 4
hodnotilo: 2
90%
Vražedné blues

Michael Brandman

Vražedné blues

série: Jesse Stone
díl v sérii: 10

Kategorie: detektivní - drsná škola

originální název: Robert B. Parker's Killing the Blues
originál vyšel: 2011

vydání: BB art (web) 2012


Informace / Anotace ke knize: Vražedné blues

Městečko Paradise v Massachusetts se připravuje na letní turistickou sezónu, avšak jeho obvykle klidnou atmosféru naruší série krádeží aut. Z jakéhosi důvodu jde výhradně o vozy Honda. Když po krádežích přijde na řadu vražda jednoho řidiče, místní policejní velitel Jesse Stone zjistí, že musí rozlousknout jeden z nejzamotanějších případů své kariéry.
S přibývajícími zločiny narůstá tlak ze strany městských politiků a nervozita občanů. Zprvu se zdá, že Jesse po přestěhování do vlastního domu konečně zvládl potíže s alkoholem a urovnal neuspořádaných pletek se ženami, ale časem musí řešit osobní dilema v podobě rozvíjejícího se vztahu s mladou manažerkou Alexis Richardsonovou. Ta by v Paradisu na začátku sezóny ráda uspořádala rockový festival, avšak její plán možná zašel za hranici zákona.
A když se ve městě objeví tajemná postava z Jesseho minulosti, jeho schopnost udržet v Paradisu pořádek je ohrožena vzpomínkami na neklidné doby v Los Angeles – zejména poté, co se ukáže, že cizinec prahne po pomstě.

První román o Jessem Stoneovi po smrti Roberta B. Parkera pochází z pera Michaela Brandmana. Ten s původním autorem spolupracoval jako producent na sérii televizních filmů podle Parkerových románů, v nichž hlavního hrdinu ztvárnil Tom Selleck. To hlavní zůstává zachováno: břitký styl, propracovaná zápletka a překvapivé zvraty.