kniha » Kriminálník
má v knihovně 4
hodnotilo: 3
100%
Kriminálník

Karin Slaughter

Kriminálník

série: Will Trent
díl v sérii: 6

Kategorie: detektivní

originální název: Criminal
originál vyšel: 2012

vydání: Domino (web) 2013

odkazy: 1x [recenze]


Informace / Anotace ke knize: Kriminálník

Vlastní minulost nás vždy dostihne a zkomplikuje nám současný život. Na vlastní kůži se o tom přesvědčí i zvláštní agent Will Trent – a to za okolností, které by si nedokázal představit ani v nejděsivějším snu.
Na začátku všeho byla vražda studentky. Proč mu ale jeho nadřízená Amanda Wagnerová brání ve vyšetřování? Will nedokáže přijít na důvod, dokud se s Amandou náhodně nesetká na chodbě opuštěného sirotčince, kam každého z nich přivedly zcela jiné důvody. Před čtyřmi desetiletími byl Willův otec odsouzen za vraždu a tato ponurá budova se stala chlapcovým domovem…
Amanda tenkrát právě nastoupila k policii. Mladá nezkušená vyšetřovatelka uprostřed svébytného pánského klubu, jakým tehdy atlantská policie byla, neměla vskutku snadný start. Jedním z jejích prvních případů byla brutální vražda v nejhorší čtvrti města, a Amanda se nemohla zbavit pocitu, že je jediná, komu skutečně záleží na tom, aby byl pachatel vypátrán a zatčen. A nyní jako by ten dávný případ znovu ožil… Pokud chtějí Will i Amanda zabránit dalšímu krveprolití, musejí se vypořádat s démony vlastní minulosti. A času nemají nazbyt.


Jiné ocenění :
2012 – Goodreads Choice Awards – Best Mystery & Thriller – 12. místo


 

Externí odkazy:

[recenze] Literární koutek u fretko-kocoura (Zdeňka Mašatová