kniha » Ukolébavka
má v knihovně 2
hodnotilo: 1
70%
Ukolébavka

Ace Atkins

Ukolébavka

série: Spenser
díl v sérii: 40

Kategorie: detektivní

originální název: Robert B. Parker's Lullaby
originál vyšel: 2012

vydání: BB art (web) 2013


Informace / Anotace ke knize: Ukolébavka

Mattie Sullivanová nepatří k obvyklému typu Spenserových klientů, a on ji zpočátku ani nebere vážně. Považte, čtrnáctiletá holka z nejchudší městské čtvrti, neotesaná a protřelá, si dovolí stěžovat, že policie před čtyřmi lety zfušovala vyšetřování vraždy její matky! Mattie by správně měla mít jiné starosti, protože na krku jí zůstali mladší sourozenci a věčně opilá babička. Spenserovi však zaimponovala svým odhodláním zjistit pravdu a navíc napravit křivdu, která zničila život údajnému pachateli.
Mattie totiž tvrdí, že muž odsouzený za maminčinu smrt je nevinný a prozradí Spenserovi, že jenom pár hodin před vraždou odvezla matku parta ranařů z její čtvrti. Bostonské oddělení vražd ani dívčini sousedé nejsou z obnoveného pátrání nijak nadšení, ale Spensera případ postupně zaujme. Uvědomí si, že Mattie mohla mít pravdu. Bez Hawkovy pomoci by však dívce najít odpověď nedokázal – tím spíš, že úkol je mnohem nebezpečnější, než si zpočátku dokázal představit.

Ukolébavka je první z románů, které po Parkerově smrti napsal jeho jménem a v rámci jeho odkazu Ace Atkins, jinak autor vlastních detektivních příběhů, a podle čtenářského ohlasu se mu to daří.