kniha » Vražda před kamerou
má v knihovně 3
hodnotilo: 2
90%
Vražda před kamerou

Michael Brandman

Vražda před kamerou

série: Jesse Stone
díl v sérii: 11

Kategorie: detektivní - drsná škola

originální název: Robert B. Parker's Fool Me Twice
originál vyšel: 2012

vydání: BB art (web) 2013


Informace / Anotace ke knize: Vražda před kamerou

V massachusettském městečku Paradise bývá podzim zpravidla idylický – jenže letos je všechno jinak. Ve městě se rozhodli natáčet hollywoodští filmaři. Dorazil početný štáb, spousta herců a také jedna utrápená hvězda. Marisol Hintonová je velmi krásná, přiměřeně talentovaná a značně zděšená tím, že by žárlivé projevy jejího odloučeného manžela mohly nabýt nebezpečných rozměrů. Když jí někdo začne vyhrožovat smrtí, Jesse a ostatní policisté z Paradisu mají nejvyšší pohotovost.
Jesse se navíc stane svědkem děsivé automobilové nehody, způsobené nepozornou mladou řidičkou, a jen co dívku zatkne, politickým důsledkem tohoto kroku jsou konflikty s místními radními, okresním státním zástupcem a skupinou jistých velmi bohatých lidí. Dojde k vraždě a Jesseho pověst nekompromisního ochránce práva – a jeho život – jsou v ohrožení.

Vražda před kamerou je celkově jedenáctý román s Jessem Stonem a druhý od smrti Roberta B. Parkera, který tohoto hrdinu stvořil. Napsal ho Michael Brandman, jenž s původním autorem spolupracoval jako producent na sérii televizních filmů podle Parkerových románů, v nichž hlavní postavu ztvárnil Tom Selleck. To nejpodstatnější zůstává zachováno: čtivý styl, propracovaná zápletka a překvapivé zvraty.