kniha » Mafiánovi
hodnotilo: 1
60%
Mafiánovi

Tonino Benacquista

Mafiánovi

série: Malavita
díl v sérii: 1

Kategorie: thriller - humorná - mafiánská

originální název: Malavita
jiný (obecně známý) název: Badfellas
originál vyšel: 2004

vydání: Argo (web) 2013

odkazy: 1x [film]


SERIE: Malavita
[1] Mafiánovi
Informace / Anotace ke knize: Mafiánovi

Ve smyšleném městečku ve francouzské Normandii se usazuje rodina Američanů. Otec Fred se představí svým sousedům jako spisovatel, ponořený do práce na knize o vylodění v Normandii, matka Maggie se oddá dobrovolnické práci pro chudé, Bella, překrásná dospívající dcera, okouzluje každého, kdo se dostane do její blízkosti, a její mladší bratr Warren se brzy stane nepostradatelným a uznávaným vůdcem smečky adolescentů.
Prostě rodina jako každá jiná… až na to, že Fred není ani spisovatel, ani Fred – jeho nový domov je pod neustálým dohledem agentů FBI a na jeho pravou identitu poukazuje jméno, které dal z nostalgie svému psovi: Malavita, jinými slovy Cosa nostra anebo prostě mafie… A tak tedy, pokud se podobná rodinka objeví i ve vaší čtvrti, urychleně změňte bydliště!

Knihu úspěšného francouzského spisovatele a scénáristy italského původu, Tonina Benacquisty, převádí na filmové plátno Luc Besson, v roli skrývajícího se mafiána se představuje Robert De Niro, jeho ženu hraje Michelle Pfeifferová, a agenta FBI, který s neskrývanou nechutí střeží bezpečí celé povedené rodinky, Tommy Lee Jones.

 

Externí odkazy:

[film] ČSFD film z roku 2013