kniha » Nulová šance
má v knihovně 2
hodnotilo: 1
40%
Nulová šance Více vydání = více obálek.

Chris Ryan

Nulová šance

série: Geordie Sharp
díl v sérii: 2

Kategorie: thriller - military

originální název: Zero Option
originál vyšel: 1997

vydání: Naše vojsko (web) 1998; Naše vojsko (web) 2008; Naše vojsko (web) 2016


SERIE: Geordie Sharp
[1] Vydržet
[2] Nulová šance
[3] Bouda na Kreml
[4] Deset bílých zemře
Informace / Anotace ke knize: Nulová šance

Seržant SAS Geordie Sharp, který svádí rozhořčenou soukromou bitvu s IRA, dostane příkaz splnit dva přísně tajné úkoly. Dobře ví, že v případě nezdaru vyšší místa popřou jakoukoli účast.
V první akci velí údernému týmu, který má provést supertajnou, zcela neidentifikova­telnou operaci „Pštros“. Cílovou osobou je Iráčan, který po válce v Perském zálivu emigroval do Libye. Má být zlikvidován tak, aby nebylo možno vypátrat totožnost ani původ pachatelů atentátu. Úderný tým musí být naprosto „čistý“ – mít na sobě arabské oblečení, používat sovětské zbraně i střelivo a nemít nic, co by mohlo prozradit jeho západní původ. Padne-li některý příslušník, musí ostatní vzít jeho tělo s sebou, anebo ho trhavinami rozprášit…
Když se Sharp vrátí k útvaru, čeká ho další úkol – spáchat atentát na vysoce postavenou politickou osobnost v Británii. Nesplní-li ho, jeho čtyřletý syn Tim a přítelkyně Tracy se stanou oběťmi IRA. V boji na život a na smrt kličkuje mezi dvěma stranami a hledá východisko ze strašidelného labyrintu. Zoufale se snaží najít způsob, jak odvrátit tragédii. Kdo na to doplatí víc – Geordie Sharp, nebo britská vláda?