kniha » Podezřelý
chce si přečíst 2 | má v knihovně 5
hodnotilo: 3
90%
Podezřelý

Robert Crais

Podezřelý

Tato kniha je částí i jiných knih: Podezřelý / Andělské boty / Zmizení / Nečekaný výhled

Kategorie: detektivní

originální název: Suspect
originál vyšel: 2013

vydání: Metafora (CZ) (web) 2014

odkazy: 2x [recenze]


Informace / Anotace ke knize: Podezřelý

Na tom, že se policisté někdy dostanou do přestřelky, není vůbec nic divného. Když se k ní ale připletou náhodou, ve chvíli, kdy si ve služebním voze užívají vzácnou chvilku odpočinku, je to zatracená smůla. Zvlášť když po celé té hrůze zůstane na dlažbě pár mrtvých. Mezi nimi jedna policistka. Její parťák Scott James svoje zranění přežije. Výčitky svědomí a touha po pomstě mu však nedávají spát. Všechny stopy po zuřivých zabijácích se ztrácejí, nikdo neví, proč přišly oběti o život. Případ uzavřen.
Scott se však nechce vzdát a osud mu přihraje trochu neobvyklého pomocníka. Či spíš pomocnici. Fenku německého ovčáka Maggie. A jak se záhadný případ znovu otevírá a rozkrývá, nalézají k sobě ti dva nelehkou cestu, oba poranění na těle i na duchu.
Příběh Scotta a Maggie činí z téhle knihy víc než jen pouhou detektivku, je dojemnou sondou do psí duše, která nemůže nechat chladným žádného „pejskaře".
Milovníci napínavých kriminálních příběhů si pak užijí nečekaných zvratů a – jak už to u Roberta Craise bývá – také ohromujícího rozuzlení. Padouši se totiž často skrývají právě tam, kde by je nikdo nehledal.


Jiné ocenění :
2013 – Goodreads Choice Awards – Best Mystery & Thriller – 14. místo


 

Externí odkazy:

[recenze] Kultura21.cz (Jana Semelková)
[recenze] She is a Bookaholic (Tereza Vršková)