kniha » Bohové viny
chce si přečíst 1 | má v knihovně 6
hodnotilo: 3
87%
Bohové viny Více vydání = více obálek.

Michael Connelly

Bohové viny

Kniha vyšla i pod názvem:
Bohovia viny
(viz informace u vydání - záložka 'další informace')

série: Mickey Haller
díl v sérii: 5
kniha patří do světa: Mickey Haller

Kategorie: detektivní - právnické

originální název: The Gods of Guilt
originál vyšel: 2013

vydání: Domino (web) 2014; Slovart SK (web) 2014; Slovart CZ (web) 2023


Informace / Anotace ke knize: Bohové viny

Mickey Haller se po krátkém přeběhnutí na stranu obžaloby vrací ke svému původnímu řemeslu: provozuje advokátní praxi ze zadního sedadla lincolnu a čeká na lukrativní případ.
Dočká se brzy. Textová zpráva s kódovým označením pro vraždu je pro něj znamením, že se vrací zpátky na výsluní, kde se hraje o obrovskou mediální pozornost a tučné šeky. Tato kauza má však jeden háček: obětí zločinu je jeho bývalá klientka, prostitutka Gloria Daytonová.
Mickey se domníval, že se mu ji podařilo přivést na správnou cestu. Zjevně se mýlil: Gloria se vrátila do Los Angeles i k dřívějšímu způsobu života. Nezachránil ji, naopak možná má na její smrti částečný podíl.
Plný pochybností se ujímá obhajoby člověka, který byl z vraždy obviněn – o jeho nevině je ale Mickey stále silněji přesvědčen. Od samého začátku ví, že tento případ pro něj nebude lehký. Bude muset oživit temné duchy své minulosti, aby dokázal přesvědčit o své pravdě bohy viny – porotce, kteří mají rozhodnout nejen o osudu jeho klienta, ale zároveň i o něm samém.


Jiné ocenění :
2014 – Goodreads Choice Awards – Best Mystery & Thriller – 12. místo