kniha » Syndrom E
má v knihovně 2
hodnotilo: 2
85%
Syndrom E Více vydání = více obálek.

Franck Thilliez

Syndrom E

Kniha vyšla i pod názvem:
Syndróm E
(viz informace u vydání - záložka 'další informace')

série: Franck Sharko a Lucie Henebellová
díl v sérii: 4

Kategorie: detektivní

originální název: Le Syndrome E
originál vyšel: 2010

vydání: Artforum-Bratislava 2013; XYZ (web) 2016

odkazy: 2x [recenze]


Informace / Anotace ke knize: Syndrom E

Horké léto, dovolená právě začala, dvěma francouzským policistům však běhá mráz po zádech. A rozhodně není žádným příjemným osvěžením.
Lucii Henebelleové, poručici z Lille, uprostřed noci zavolá jeden z jejích přátel. Prosí ji o pomoc, protože oslepl poté, co se podíval na anonymní krátký film z padesátých let, na který náhodně natrefil v pozůstalosti fanatického sběratele filmů.
Komisař Franck Shark z Nanterre se zdvihne od svého stolu, za kterým vytváří psychologické profily vrahů, aby šel na sever Francie prozkoumat pět zmrzačených těl, které našly bagry stavební společnosti. Mrtvoly nelze identifikovat, nejenže nemají ruce, sadistický vrah jim vyloupl oči a ukradl mozky.
Vyšetřování Lucie Hebelleové a komisaře Sharka spojí záhadný „syndrom E“. Při pátrání po jeho původu, projevech a následcích se francouzští policisté dostanou do výzkumné laboratoře neuromarketingu v Belgii, setkají se tváří v tvář s káhirskou chudobou a touhou žít co nejdůstojněji, jakož i s temnou minulostí kanadského sociálního systému.

 

Externí odkazy:

[recenze] Severské krimi.cz (Severka)
[recenze] Vaše Literatura (Lukáš Loužecký)