kniha » Tajemství dívky s dračím tetováním
hodnotilo:
0%
Tajemství dívky s dračím tetováním

John-Henri Holmberg
Dan Burstein
Arne J. De Keijzer

Tajemství dívky s dračím tetováním

Záhady kolem Stiega Larssona a nejnapínavějších thrillerů naší doby

Kategorie: literární teorie - monografie - o detektivce či VD

originální název: The Tattooed Girl
originál vyšel: 2011

vydání: Host (web) 2012


Informace / Anotace ke knize: Tajemství dívky s dračím tetováním - Záhady kolem Stiega Larssona a nejnapínavějších thrillerů naší doby

Proč je postava Lisbeth Salanderové tak výjimečná a každý si ji zapamatuje? Co na smrti Stiega Larssona jsou jen spekulace a co skutečnost? Jaké změny se dějí v překladech Larssonových knih po jeho smrti a proč? Jak měla vypadat čtvrtá kniha série? Dochovaly se nějaké poznámky k tomu, kam se měla celá série, původně plánovaná jako desetidílná, vlastně ubírat? Měli jsme se potkat s Lisbethiným dvojčetem Camillou? Poskytla Lisbeth novou definici feminismu? Jak dopadnou boje mezi Larssonovými dědici? A kdo patří mezi nejslibnější pokračovatele tohoto významného spisovatele?

To všechno a mnohem víc řeší kniha trojice autorů, kteří se rozhodli, že zmapují svět Stiega Larssona tak jako nikdo předtím. Dan Burstein, Arne de Keijzer a John-Henri Holmberg shromáždili množství pronikavých komentářů a podnětných rozhovorů, které odhalují, kolik toho knihy Stiega Larssona mají společného s jeho vlastním životem. Jeden z autorů, John-Henri Holmberg, byl po několik desetiletí Stiegovým přítelem. Díky tomu se o autorovi knih, které dobyly svět, dozvídáme víc, než jsme kdy mohli doufat.