kniha » Advokát
hodnotilo: 3
63%
Advokát

Steve Martini

Advokát

série: Paul Madriani
díl v sérii: 5
kniha patří do světa: Paul Madriani

Kategorie: detektivní - právnické

originální název: The Attorney
originál vyšel: 2000

vydání: BB art (web) 2002


SERIE: Paul Madriani
[5] Advokát
[6] Nedostatek důkazů
Informace / Anotace ke knize: Advokát

Advokát Paul Madriani se právě přestěhoval do San Diega, aby byl blíž ženě svého srdce, a ujímá se případu Jonaha Halea, staršího člověka, který je v zoufalé situaci. Jessica, jeho jediné dítě, propadla drogám, a proto Jonah a jeho žena vychovávají svou osmiletou vnučku Amandu. Když Jonah vyhrál ve státní loterii spoustu milionů dolarů, začíná se náhle Jessica o své dítě zajímat. Jelikož Jonah odmítá přistoupit na její návrh – vyměnit mateřská práva za pár milionů dolarů v hotovosti – ztrácí Jessica všechny zábrany.
Na scénu vstupuje Zo Suadeová, fanatická feministická aktivistka, která se s oblibou ujímá dětí a jejich „šikanovaných" matek a pomáhá jim zmizet. Když při své poslední akci přijde o život, dostává se Madriani náhle do sítě intrik a akcí, v nichž jde o všechno, a to jak v soudní síni, tak i mimo ni.

Román Advokát, bohatý postavami inspirovanými příběhy z prvních stran denního tisku, jednajícími ze zjevných i utajovaných popudů, splňuje všechna očekávání vkládaná do návratu Paula Madrianiho.