kniha » Jak nepřežít vlastní smrt
hodnotilo: 1
70%
Jak nepřežít vlastní smrt

Matt Beaumont

Jak nepřežít vlastní smrt

Kategorie: thriller - humorná

originální název: Staying Alive
originál vyšel: 2004

vydání: Knižní klub (web) 2008


Informace / Anotace ke knize: Jak nepřežít vlastní smrt

Když se Murray Colin, poslušný zaměstnanec reklamní agentury, dozvídá, že trpí zhoubnou formou nádoru na varleti, rozhodne se radikálně změnit svůj přístup k životu. Během okamžiku zlikviduje výnosnou a měsíce připravovanou kampaň na zmrzlinu, nabourá ferrari svého nadřízeného a v neposlední řadě si vypůjčí vpravdě značnou sumu od sympatických „finančníků" v Soho, kteří se vyznačují silným ruským přízvukem a neortodoxními metodami sloužícími k vymáhání dluhů. Ostatně čeho se obávat: Murrayho předpokládané datum úmrtí je v pohodlném předstihu před termínem splatnosti.
Později se však Murray dozvídá, že v nemocnici došlo k omylu – záměně testů – a byla mu tak diagnostikována metastázující rakovina, kterou podle všeho nemá. Najednou se musí vyrovnávat s obviněním z vraždy, několika vloupání a v neposlední řadě se ozývají i „věřitelé„, kteří se dozvěděli o Murrayho malém „zamlčení“ choroby…

Beaumontův vtipný a čtivým způsobem sepsaný román Jak nepřežít vlastní smrt, v němž autor nešetří černým humorem, je přesvědčivý především zásluhou dialogů, které zřetelně následují moderní filmovou a televizní řeč a zajišťují tak nebývalý spád děje, ale také díky četným ironickým postřehům hlavního hrdiny, jimiž je příběh prokládán a zároveň komentován. Udrží tak bez problémů čtenáře v pozornosti i v pobavení až do náležitě vyhroceného finále.