kniha » Já, Poutník
chce si přečíst 1 | má v knihovně 2
hodnotilo: 5
84%
Já, Poutník Více vydání = více obálek.

Terry Hayes

Já, Poutník

Kniha vyšla i pod názvem:
Ja, Pútnik
(viz informace u vydání - záložka 'další informace')

série: Poutník
díl v sérii: 1

Kategorie: detektivní - špionážní

originální název: I Am Pilgrim
originál vyšel: 2013

vydání: Knižní klub (web) 2014; Ikar SK (web) 2015; Knižní klub (web) 2015; Kalibr (web) 2018

odkazy: 3x [recenze]


SERIE: Poutník
[1] Já, Poutník
Informace / Anotace ke knize: Já, Poutník

Dá se spáchat dokonalý zločin?
Poutník je přezdívka muže, který neexistuje. Adoptivní syn zámožné americké rodiny kdysi vedl tajné oddělení vyšetřující zločiny uvnitř špionážních a zpravodajských služeb. Než se stáhl do ústraní absolutní anonymity, napsal knihu o moderních vyšetřovacích metodách. Svérázná příručka se mu však stala osudnou: kdosi ji použil coby návod, jak někoho zabít, znemožnit určení totožnosti oběti a zahladit po sobě jakoukoli stopu. A někdo jiný s její pomocí Poutníka našel a přiměl ho zapojit se do vyšetřování této vraždy.
Na první pohled pouhý kriminální případ, ač výjimečný a problematický, se ale jako mávnutím proutku změní v děsivý závod s časem, kde jde o mnohem víc než o vypátrání pachatele zločinu. Poutníkův protivník totiž podobně jako on nemá jméno ani tvář. Má však cíl, za nímž neúprosně kráčí: chce ve jménu svého Boha vykonat masovou pomstu. A našel si k tomu i prostředek, hrozivý a nemilosrdný, stejně jako je jeho nenávist.

Mimořádný debut – přeložený do více než dvaceti jazyků – kombinující prvky špionážního a kriminálního thrilleru ční vysoko nad průměr obou těchto žánrů především díky mistrovskému zachycení souboje dvou géniů, z nichž každý sice stojí na opačné straně dobra a zla, oba však spojuje nepřízeň osudu a buldočí odhodlání.


Jiné ocenění :
2014 – Goodreads Choice Awards – Best Mystery & Thriller – 9. místo


 

Externí odkazy:

[recenze] Informuji.cz (Ingrid Artezz)
[recenze] Literární koutek (Zdeňka Mašátová)
[recenze] E15.cz (Stanislav Šulc)