kniha » Šachové figurky
má v knihovně 3
hodnotilo: 4
80%
Šachové figurky Více vydání = více obálek.

Peter May

Šachové figurky

Kniha vyšla i pod názvem:
Šachové figúrky
(viz informace u vydání - záložka 'další informace')

série: Trilogie z ostrova Lewis
díl v sérii: 3

Kategorie: detektivní

originální název: The Chessmen
originál vyšel: 2012

vydání: Host (web) 2014; Host (web) 2015; Plus (SK) 2016

odkazy: 2x [recenze]


SERIE: Trilogie z ostrova Lewis
[1] Skála
[2] Muž z ostrova Lewis
[3] Šachové figurky
Informace / Anotace ke knize: Šachové figurky

Nový začátek vlije Finu Macleodovi optimismus do žil. Znovu se usadil na ostrově Lewis v souostroví Hebridy, kde kdysi žil jako dítě. Jakožto bývalý policejní detektiv je najat místním majitelem rozsáhlých pozemků coby šéf ostrahy. Pro muže Finových zkušeností by to měl být snadný úkol.
Při vyšetřování nezákonné činnosti, k níž na hospodářství dochází, se setkává s místním pytlákem Piskořem Macaskillem, se kterým kdysi chodil do školy. Když Fin Piskoře dopadne při pytlačení, stanou se oba svědky bizarního přírodního jevu, při němž se samovolně vyprázdní nedaleké jezero a na jeho dně se objeví malé letadlo s důvěrně známým nápisem na boku. Oba muži vědí, co najdou uvnitř — tělo svého kamaráda, muzikanta Roddyho Mackenzieho, jehož letadlo zmizelo před více než sedmnácti lety. Když Fin v Piskořově tváři zahlédne kromě šoku z pohledu na Roddyho ostatky i něco jiného, zmocní se ho mrazivá předtucha.
Fin postupně odhaluje Piskořovo tajemství, není však ani zdaleka připraven na to, že pravda o minulosti může ovlivnit i budoucnost.

 

Externí odkazy:

[recenze] iLiteratura (Petra Johana Poncarová)
[recenze] Knižní kukátko (Vojtěch Hamerský)